Tıbbi Hizmetler

Yeni Doğan Yoğun Bakım

Yeni Doğan Yoğun Bakım; bebeklerimize iyi bir başlangıç hazırlamak ve sağlıklarına kavuşmalarına destek olmak için, en kaliteli hizmeti en uygun şartlarda sunmak amacıyla hizmet vermektedir. Dünya standartları teknolojisi ile yapılandırılmış olan yenidoğan yoğum bakım ünitemiz , 21 yatak sayısı ile Adıyaman ili içerisinde 3. Basamak Yoğun Bakım hizmeti veren ileri düzey olanaklara sahip en geniş yoğun bakımdır.

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi erken doğum, çoğul gebelik, şeker hastalığı annelerin bebeği, iri bebek, anne karnında mekonyum yutmuş bebek, zor doğum sonucu oluşan beyin ve diğer organ hasarı gibi yüksek risk taşıyan bebeklere gelişmiş düzeyde bakım sağlamaktadır. 


Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde; solunum desteği (ventilatör tedavisi), kan değişimi, fototerapi (ışık tedavisi), perkütan katater uygulamaları (kol ve bacakta yer alan ince damarlardan kalbe uzanan ince damar yolu), total parenteral nutrisyon (tamamen damar yolu ile beslenme) uygulamaları, toraks tüpü takılması (akciğer hava kaçağı tedavisi), invaziv kan basıncı monitörizasyonu (el değmeden göbek damarından tansiyon ölçümü), hasta başı EEG (beyin elektrosu),hasta başı USG (beyin ve diğer iç organların değerlendirilmesi için ultrason) yapılmaktadır. 

Eğitimli hemşire kadrosu ile durumu ağır bebeklerimiz 24 saat bire-bir takip edilebilmektedir.